Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

“Njeriu i Sharrit”, ekskluzivitete që nuk keni parë më herët

Personazhi ose karakteri më i ri shqiptarë i Pollogut – Njeriu i Sharrit. Njeriu i Sharrit është një emision që transmetohet në Youtube çdo të hënë ora 17:00. Qëllimi i emisionit është që të shfaqet kultura dhe mënyra e të jetuarit ose përditshmëria e një banori që jeton në Sharrin ka ana e Pollogut, respektivisht Tetovë ose Gostivar.

Njeriu i Sharrit mundohet që të kontriboj në rruajtjen e kulturës shqiptare në aspektin klasik si dhe trashigimin e kësaj kulture te gjeretat në vazhdim. Karakteristika e këtij personazhi e njëkohësisht edhe karakteristika e një njeriu që jeton në Sharr në radhë të parë vjen dialekti i veçantë tetovar dhe sinqeriteti.

https://youtube.com/c/ArsimIdrizicimo

Në kombinim të dialektit edhe të sinqeritetit vjen një personazh i tillë. Pasiqë shqiptari bashkëkohorë nuk mund të ndaj nga koha e vet pak për mal ose pë fushë këtë e bën Njeriu i Sharrit me pasionin më të madh.

Pasiqë individi pushon të shtunën dhe të dielën e nga e hëna ka fobi, kur të kthehet nga puna në mbrëmjen e të hënës mund ta ndjek emisionin që të relaksohet me natyrë e me gjelbërim.

Postime të ngjashme

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

Çifti u befasua nga zbulimi nën tapetin e vjetër, njoftimi u bë viral

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...