Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Njeriu më i gjatë në botë që bën gjithçka tjetër të duket e vogël!

Njeriu më i gjatë i gjallë në botë është Sultan Kosen nga Turqia. 38-vjeçari, kur ishte matur në vitin 2018, ishte i gjatë 251 centimetra.

Ai është një nga pjesëtarët më ikonikë të familjes së rekordeve. Ka marrë famë në gjithë botën për gjatësinë e tij.

Shuplakat e tij janë të gjata 28.5 centimetra.Sultani vazhdimisht has në pengesa, nga veshja e deri te hyrja në vetura.

Për të treguar se sa e vogël duket bota për Sultanin, më poshtë gjeni tetë raste kur gjërat mesatare duken të vogla për shkak të madhësisë së tij.

1. Pirja e një pije

Image

2. Pritja në stacion autobusi

Image

3. Ulja në divan

Image

4. Mbështetja në “kioskë” telefonike

Image

5. Luajtja basketboll

Image

6. Qëndrimi afër një taksie

Image

7. Mbajtja e një libri “Guinness”

Image

8. Qëndrimi afër një personi mesatar

Image

Postime të ngjashme

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Dafina Vidishiqi

E kishte kërkuar gjithë jetën, babait i bie të fikët në mes të emisionit kur takon vajzën pas 38 vitesh

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...