Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Njeriu që i shpëtoi tragjedisë me aeroplan

Mrekulli, njeriu që i shpëtoi tragjedisë me aeroplan, i mbijeton një tjetër aksidenti të tmerrshëm.

Edwin Tumiri ishte një nga 6 personat që shpëtuan nga tragjedia e Chapecoenses në vitin 2016, ku shumë lojtarë të ekipit brazilian humbën jetën, pasi aeroplani u përplas në malet e Bolivisë.

Tumiri sot ka përjetuar një tjetër mrekulli, duke dalë shëndosh e mirë nga aksidenti i një autobusi që po udhëtonte në Ivirgarzama.

Aty ndodheshin 51 persona, 21 vdiqën, ndërsa 30 mbijetuan. Në mesin e këtyre të fundit ishte edhe Tumiri që pati një dëmtim të lehtë në gju.

“Autobusi ishte duke ecur, unë u kapa në sediljen e përparme, e dija që do të përplaseshim, sepse po shkonim me shpejtësi të lartë.

Unë vazhdoja të mbaja sediljen me forcë dhe nuk e lëshova deri sa ramë në tokë. Unë u zvarrita, derisa dola nga autogusi, gjuri im u lëndua pak dhe thashë ‘përsëri nuk mund ta besoj.’ Pastaj ata erdhën për të na shpëtuar, nuk isha pa ndjenja. Ndihem i bekuar nga Zoti “, tha ai për mediat lokale.

Postime të ngjashme

Kina shpreh shqetësim serioz për shkarkimin e ujit radioaktiv nga Japonia

Z H

Qeveria japoneze: Uji i ndotur nga Fukushima do të hidhet në det

S.B.

Kryeministri malazez ndihet i mashtruar nga opozita: Nuk lejoj trillime e të pavërteta

S.B.

Porti Xinjiang sheh 1500 udhëtime me trena mallrash Kinë-Evropë këtë vit

Z H

Kina përpiqet të mbushë hendekun ‘tronditës’ të vaksinimit mes vendeve

Z H

Të gjithë mbi 50-vjeçarët në Britani morën një dozë të vaksinës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...