Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Njeriu që nuk e ndjeu pandeminë, fitoi dy herë lotarinë brenda vitit

Zhurnal Ads

Shanset për të fituar të paktën një herë në jetë lotarinë janë të pakta, por ky njeri e ka sfiduar fatin dy herë brenda vitit. Michael Christianen nga Norfolk, Nebraska, SHBA, fitoi lotarinë për të dytën herë brenda një viti.

Ai fitoi 50 mijë dollarë në muajin mars dhe 100,000 dollarë në fillim të këtij muaji.

“Nuk mund ta besoja. Unë nuk mendoja se ishte e vërtetë,” tha Christianen në një njoftim për shtyp.

Ai i bleu të dy biletat fituese në Norfolk, ndërsa kur u pyet se çfarë planifikon të bëjë me paratë, Christianen kishte disa ide.

Ai tha se dëshiron të ndërtojë një garazh të ri dhe të heqë ca para mënjanë për pensionin e tij. Christianen gjithashtu pohoi se vajza e tij është ndarë nga jeta së fundmi dhe ai do të provojë të blejë shtëpinë në të cilën ajo jetonte.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ushqimet që forcojnë imunitetin

T E

Instaloi ‘radarin’ në rrugën pranë shtëpisë së tij, por anglezit nuk i zgjati shumë ky ‘eksperiment’

admin

E bleu shtëpinë për ta rinovuar dhe për ta shitur, burri nga Teksasi ndryshoi mendjen – pasi zbuloi se çfarë gjendej ‘e fshehur’ në oborrin e saj

admin

Kapet serish ariu më i kërkuar në Evropë

admin

Qentë e Joe Biden me llogari në Twitter dhe Instagram

T E

Del në ankand një vizatim i rrallë me poetët Verlaine dhe Rimbaud

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...