Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Njihuni me 80-vjeçarin i cili akoma kënaqet gjatë çdo vozitje me Ferrari F40

Zhurnal Ads

Se vitet janë thjesht numra, e dëshmon më së miri rasti i 80-vjeçarit që është apasionuar pas veturave dhe që vazhdon të shijoj çdo vozitje me Ferrari F40.

John Clower i ka 80 vjet dhe vazhdon të vozit Ferrarin e tij të kuq, që i ka hiq më pak se 472 kuaj-fuqi, transmeton Telegrafi.

Por, ai jo vetëm që është pronari i veturës sportive, por edhe entuziast i vërtetë i Ferrarit.

Në të kaluarën ka pasur 16 vetura tjerë që prodhohen në qytetin italian Maranella.

Gjithashtu i biri i tij posedon Lamborghini Murcielago SV, kurse Johnit i pëlqen tej mase modeli Aventaror.

Clower ka në pronësi edhe një McLaren 675 LT.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Elon Musk testoi Volkswagen-in elektrik

admin

Lamborghini Urus me një pamje krejtësisht tjetër, po lë “gojëhapur” të gjithë

admin

MV Agusta celebron 75-vjetorin me një model të ri

S.B.

Me tetë rrota dhe super madhësi, Avtoros Shaman mund edhe të “notojë”

admin

Paralajmërohet Hennessey Mammoth 6×6 me 1200 kuajfuqi

admin

Tesla pëson ndërprerje të rrjetit duke i lënë pronarët të paaftë të lidhen me makina

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...