Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Njihuni me artistin e ri Orges, gati të pushtojë tregun muzikor

Një tjetër talent e artist i ri është gati të pushtojë tregun muzikor. Po flasim për Orges, i cili është rritur me muzikë e kudo e në çdo ditë e vend e ka shoqëruar muzika. Por djaloshi që ka lindur në Zürich dhe jetuar më pas në Londër por origjina e tij është nga Prishtina, ka një vit që ka filluar të punoj më seriozisht projektet e tij muzikore. Orgesi ka një stil unik në muzikën Rap Hip-Hop por dhe një zë të trashëguar dhe artistët e njohur pasi është nipi i Sabri dhe Ermal Fejzullahut, e marrin vesh se projektin që do vij ka bashkëpunuar me labelin ku ai është pjesë me “Mrm Recordz” me qendër në Zvicër. Por artisti i ri ndjek shumë muzikën shqiptare duke veçuar artistët më të mirë si: Ermal Fejzullahu, Dafina Zeqiri, Mc Kresha, e ne jemi të sigurt se shumë shpejt edhe ai do të jetë një emër i madh në skenën shqiptare.

Postime të ngjashme

Mixha Bibë kërcënon këngëtarin me armë në mes të emisionit (Video)

T E

Meti tashmë si menaxher, sjell fuqishëm në skenë Adolin

T E

Një tjetër arritje për Dua Lipën, albumi “Future Nostalgia” certifikohet si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar

S.B.

E pyetur nëse ndonjëherë ka vuajtur nga ankthi, Aurela Gaçe: Sigurisht, kam pasur vështirësi shpirtërore, psikologjike e monetare

S.B.

Anxhela Peristeri prezanton një pjesë të klipit të këngës përfaqësuese në “Eurovision 2021”

S.B.

Taylor Swift anulon sërish shfaqjet e mbetura të turneut “Lover Fest” për shkak të pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...