Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Njihuni me deputeten më të re, Emilia Rambabova

Shkup, 14 shtator – Këtë pasdite, Parlamenti verifikoi mandatin e deputetes Emilia Rambabova nga koalicioni qeverisës, e cila zëvendëson Ministren e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska.

Nga 63 deputetë të pranishëm, 61 deputetë votuan për verifikimin e mandatit.

Me verifikimin e mandatit të Rambabovës, shumica qeverisëse ka 62 deputet.

Deputeti Arben Ziberi, i cili ishte infektuar me koronavirus, ishte gjithashtu i pranishëm në seancën e sotme, por testi i tij i fundit ishte negativ.

Më herët sot, Kuvendi me 98 vota pro miratoi vendimin për zgjedhjen e përbërjes së trupave punues të Parlamentit.

Postime të ngjashme

“Kalliri i Mirësisë”: Të kthejmë buzëqeshjen për Ramazan tek familjet në nevojë

R Zh

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...