Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Nokia arrin më shumë se dyfishim të të ardhurave

Zhurnal Ads

Fitimi neto i tremujorit të tretë të prodhuesit finlandez të pajisjeve të telekomit, Nokia ishin më shumë se dyfishi, me 203 milionë euro, deklaroi kompania.

Nokia regjistroi një fitim neto prej 87 milionë eurosh në periudhën nga korriku deri në shtator të një viti më parë.

Shitjet neto për periudhën ishin 5,3 miliardë euro.

Duke parë përpara, shefi ekzekutiv, Pekka Lundmark theksoi se “performanca financiare e Nokia në 2021 duhet të jetë sfiduese. Ne duhet të rrisim më tej investimet në kërkim dhe zhvillim për të siguruar udhëheqjen e 5G.”

Kompania po përballet me një konkurrencë të fortë nga rivalët si Huawei i Kinës dhe Ericsson i Suedisë.

Kompania tha se ”asnjë nga fabrikat e saj nuk është mbyllur aktualisht për shkak të pandemisë së koronavirusit”/DPA.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

OnePlus sjell Nord N10 5G dhe Nord N100 gjatë muajit tetor?

admin

Twitter do të paralajmërojë përdoruesit që bëjnë “Retweet” pa lexuar përmbajtjen

admin

Shkencëtarët identifikojnë 109.000 kratere hënore

R ZH

Kina rrit përdorimin e teknologjisë për ‘modifikimin e motit’, por kjo mund të shkaktojë fërkime me vendet e tjera

S.B.

Rrjedh çmimi i PS5, një ditë para ngjarjes “PlayStation 5 Showcase”!

admin

Huawei mund të merr dritën e gjelbër për operim në Gjermani, por qeveria e këtij vendi ka një kusht për kompaninë kineze

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...