Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Normalizohet furnizimi me ujë pas mënjanimit të defektit të djeshëm në Shkup

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Furnizimi me ujë i cili gjatë ditës së djeshme u ndërpre në një pjesë të madhe të Shkupit, si rezultat i defektit të f500mm, për të cilin sanim u desh të mbyllet tubi kryesor nga f1400mm, është normalizuar dhe presioni i derdhjes së ujit është stabilizuar.

“Ekipet e NP Ujësjellësi dhe Kanalizimi-Shkup, shpejtë dhe në mënyrë të koordinuar intervenuan në mënjanimin e defektit dhe punuan pa ndërprerje me përfshirjen e të gjitha resurseve të disponueshme, nga mekanizimi deri në fuqinë e punës dhe kapacitetet deri në mënjanimin e tij”, theksoi Dushko Veskovski, drejtor i përgjithshëm NP Ujësjellësi dhe Kanalizimi-Shkup.

Ai theksoi se një lloj i tillë i defekteve, me të vërtetë janë të rralla dhe mund të paraqiten njëherë në 10 vjet.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

408 raste të reja, 4 të vdekur dhe 280 të shëruar

admin

Ençev: Sikur të varej nga unë, do tërhiqnim ambasadorin nga Shkupi dhe do ulnim gradën e ambasadës

T E

Mitreski: Në interes të qytetarëve është të kemi Parlament funksional

E.E.

Qeveria të vendosë që maskat mbrojtëse dhe ilaçet për kurim, të jepen falas për shtresën më të ulët

E.E.

Carovska: Pushimi dimëror në Janar, Matura shtetërore do të mbahet në Qershor

T E

Dimitrov: Bullgaria të mos na bien në situatë të kemi fusnotë për gjuhën

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...