Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Notat e lojtarëve: Finlanda 0-2 Belgjika, De Bruyne me vlerësim maksimal

Belgjika ishte komode në triumfin e radhës në ‘Euro 2020’, ku e mposhti Finlandën me rezultat 2-0.

Ishte gjithçka e paqartë në Grupin B deri në fund të të dyja sfidave të treta, kur edhe u vendos se Belgjika dhe Danimarka siguruan 1/8 e finales.

Nuk ka dyshim që mesfushori kreativ, Kevin De Bruyne, ka bërë paraqitjen më të mirë në këtë takim.

Me gjithë autogolin e shënuar, portieri Lukas Hradecky ka marrë vlerësimin më të lartë te Finlanda duke penguar golat tjera.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në takimin ndërmjet Finlandës dhe Belgjikës. 

Postime të ngjashme

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

Merr fund pritja 97 vjeçare e Filipineve për medaljen e artë – ëndrrën e realizoi Hidilyn Diaz

D V

Zyrtare: Unitedi arrin marrëveshje me Realin për transferimin e Varane

D V

Me rikthim sensacional, Teuta kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...