Notat e lojtarëve, Getafe 1-2 Atletico Madrid: Suarez, yll i ndeshjes

Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Getafes me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 6-të në La Liga.

 

Goli i parë në ndeshje u shënua nga Getafe me Stefan Mitrovic, ndërsa Atletico Madridi u kthye në lojë fal dy golave të Luis Suarez.

Pikërisht uruguaiani ishte më i miri në ndeshje me notën 8.1.

Te Atleti u vlerësuan edhe Hector Herrerra dhe Jose Gimenes.

Atletico Madridi merr pozitën e parë me 14 pikë, ndërsa Getafe mbetet në fund pa pikë.

Related posts

‘Shikoni kush ka arritur në Carrington’ – Ronaldo përfshihet në stërvitjet e para te Unitedi

D V

Erdonit Alija djaloshi i talentuar që pret fitore të shtunën

Redaksia

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More