Notat e lojtarëve, Gjeorgji 0-1 Kosovë: Berisha dhe Dresevic më të mirët

Kosova ka marr një fitore shumë të rëndësishme si mysafir ndaj Gjeorgjisë me rezultat 1-0, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

 

Goli i vetëm i këtij takimi erdhi në minutën e 19-të, ku pas një aksioni të zgjatur djelmoshat tanë gjetën epërsinë.

Një harkim në zonë i Valon Berishës gjen Vedat Muriqin që godet me kokë, por topi devijohet nga Davit Khocholava për 1-0.

Pikërisht Berisha ishte më i vlerësuari në takim me notën 7.7, ndërsa tij vjen Ibrahim Dresevic që u vlerësua me notën 7.6.

Floirent Hadërgjonaj dhe Vedat Muriqi po ashtu u vlerësuan lartë për paraqitjen.

Lirim Kastrati (6.3) dhe Besar Halimi (6.8) kishin notat më të ulëta në këtë takim.

Notat e lotjarëve te Gjeorgjisë dhe Kosovës

Related posts

E shkëputi kontratën me Spurs, Aurier i gatshëm t’i bashkohet Arsenalit

D V

Atalanta dëshiron 60 milionë euro për Romeron

D V

Presidenti i KOK-ut, Krasniqi: Faleminderit Majlinda që na e hape rrugën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More