Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Notat e lojtarëve: Holanda 3-2 Ukraina

Holanda fitoi 3-2 ndaj Ukrainës në Grupin C në kuadër të Euro 2020.

Golat për Tulipanët i shënuan Georginio Wijnladum, Wout Weghorst dhe Denzel Dumfries, derisa për ukrainasit realizuan Andryi Yarmalenko e Roman Yaremchuk.

Ukraina ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.82, me Holandën që u vlerësua 6.77.

Lojtari më i dalluar në këtë përballje ishte Yaremchuk, që u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Dumfries me vlerësimin 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve i të dyja skuadrave:

Postime të ngjashme

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

Pas katër vitesh, merr fund kontesti gjyqësor mes Neymar dhe Barcelonës

D V

Ndryshime befasuese në VAR nga Liga Premier

D V

Kosova vazhdon të jetë në top 10 vendet e botës edhe në ditën e katërt me medalje në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...