Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Kombëtarja e Holandës e ka fituar edhe ndeshjen e dytë kualifikuese në kuadër të fazës grupore të ‘Euro 2020’, ndaj Austrisë me rezultat 2-0.

Memphis Depay dhe Denzel Dumfries ishin ata që shënuan golat në këtë ndeshje.

Memphis Depay, Frenkie de Jong dhe Matthis de Ligt ishin më të mirët në fushë me notën 7.4.

Te Austria më i miri ishte Michael Gregoritsch me notën 7.1.

Konrad Laimer ishte më i dobëti në fushë me 6.2.

Notat e Holandës dhe Austrisë

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...