Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Notat e lojtarëve: Portugalia 2-2 Franca, shkëlqejnë Ronaldo dhe Benzema – zhgënjen Mbappe

Në Puskas Arena u zhvillua një prej ndeshjeve më të mira të fazës grupore të ‘Euro 2020’, ndërmjet Portugalisë dhe Francës.

Rezultati ishte i barabartë, mirëpo u shënuan katër gola, nga dy prej secilës skuadër.

Dy sulmuesit fantastikë, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema, ishin protagonistët kryesore të takimit, pasi i shënuan golat e ekipeve të tyre.

Pikërisht dikur bashkëlojtarët te Real Madridi janë vlerësuar me notat më të larta në këtë takim.

Në anën tjetër, ka mbetur nën hije anësori francez, Kylian Mbappe, i cili ka marrë notën më të ulët në këtë sfidë. 

Postime të ngjashme

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

D V

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Mourinho kritikon lojtarët: Luajnë Fortnite gjithë natën, është një marrëzi

D V

Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

D V

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...