Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Notat e lojtarëve: Republika Çeke 0-1 Anglia, paraqitje e mirë e Grealish

Vetëm një gol u shënua në takimin e fundit grupor ndërmjet Republikës Çeke dhe Anglisë që u zhvillua në stadiumin Wembley.

Tre Luanët e fituan takimin me golin e Raheem Sterling për ta fituar Grupin D, ndërkohë që çekët u kualifikuan në të tetën e finales nga pozita e tretë.

Mbrojtësi çek i krahut, Jan Boril, ka marrë vlerësimin më të ulët në këtë takim.

Në anën tjetër, mbrojtësi i majtë  Anglisë, Jack Grealish, ka marrë notën më të lartë në takim.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve në sfidën e ‘Euro 2020’ ndërmjet Republikës Çeke dhe Anglisë.

Postime të ngjashme

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

D V

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Mourinho kritikon lojtarët: Luajnë Fortnite gjithë natën, është një marrëzi

D V

Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

D V

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...