Notat e lojtarëve: Roma 2-0 Empoli, paraqitje e mirë e Giallorossëve

Roma i ka shënuar dy gola dhe nuk ka pranuar asnjë në fitoren ndaj Empolit në Serie A.

Falë paraqitjes së tyre, Giallorossët kanë marrë notë mesatare më të larta sesa ekipi kundërshtar.

Lorenzo Pellegrini ka marrë notë më të lartë në këtë takim, derisa përgjithësisht lojtarët e Romës kanë bërë paraqitje të mirë.

Ndërkaq, edhe pse e humbën ndeshjen, futbollistët e Empolit kanë marrë nota ‘kaluese’.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave nga SofaScore për ndeshjen Roma 2-0 Empoli.

Related posts

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

D V

E kryer, Atletico Madrid fiton garën për Rodrigo de Paul

Z H

Formacionet e mundshme: Atletico Madridi është nikoqir i Portos

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More