Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Novakovski: Përbërja e re e KSHZ-së do të kontrollet nga partitë politike

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Ish-kryetari i Komisionit Shtetëror për Zgjedhje, Aleksadnar Novakovski tha se përbërja e re e KSHZ-së do të jetë e kontrolluar në mënyrë të plotë nga partitë politike.

“Të mos ketë asnjë votë kundër, të mos ketë diskutime për asnjë anëtar të propozuar, nuk mund të gjithë anëtarët të jenë të përkryer dhe kjo është shenjë se kemi partizim t plot të KSHZ-së”, tha Novakovski.

Ai tha se vet mediat raportojnë se ata vijnë nga partitë politike dhe se ka probleme serioze në KSHZ.

“Kishim dy cikle zgjedhore me rezulat të ngushë, dhe menjëherë kemi tensione në KSHZ, vonim të rezultateve. Ne për momentin duhet të pranojmë se KSHZ do të kontrollohet nga partitë politike”, tha Novakovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Austria do t’i dhuron vaksina Maqedonisë së Veriut kundër Covid-19

E.E.

Ligji për parandalim dhe mbrojtje të diskriminimit hyri në procedurë parlamentare

T E

37 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, 6 të vdekur dhe 251 të shëruar

Z H

Reagim nga ASH-AA: A ishte Avokati i Popullit çmimi i mashtrimit

R ZH

Covid-19, Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Mali i Zi do marrin respirator nga NATO

admin

Bullgaria insiston që raportet ndërfqinjësore të jenë në kapitullin kryesor për BE, Gjermania kundërshton

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...