Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

NPK “Tetova”: Uji është i sigurt për pije

Zhurnal Ads

Tetovë, 13 janar – Zhurnal.mk – Nga Ndërmarrja Publike Komunale “Tetova” Tetovë njoftojnë qytetarët se uji është i sigurt për pije.

“Të nderuar qytetar, NPK “Tetova” Tetovë ju lajmëron se në bazë të analizave nga Qendra për Shëndet Publik -Tetovë, uji për pije i përgjigjet parametrave të Rregullores për ujë të pijshëm, dhe është i sigurt për pije”, thuhet në njoftim.

Para disa ditëve nga kjo ndërmarrje publike njoftuan se për shkak të reshjeve të shumta të shiut ka ardhur deri në turbullimin e ujit për pije në burimet që gjenden në Kodrën e Diellit.

U bënë thirrje qytetarëve që të mos përdorin ujin për pije.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shekerinska: Barazia gjinore i bën shoqëritë më të qeta, më stabile, më rezistuese

E.E.

Qytetarët me thirrje anonime do të mund t’i zbulojnë ahengjet për natën e vitit të ri

E.E.

Dramë pas mesnate, ikën nga policia dhe u përplasën në një shtyllë elektrike

T E

Mediat bullgare: Nëse Shkupi nuk ndryshon taktikat e saja, Sofja do t’i bllokojë rrugën drejtë BE-së

admin

Bllacë, pritje deri në 40 minuta për hyrje në Maqedoninë e Veriut

T E

Prodhuesit e duhanit në Maqedoni duhet të paraqesin tepricën

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...