Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nuhiu: Ligji për regjistrim shumë i rëndësishëm për shtetin

Shkup, 21 janar – Ligji i shumëpritur, për Regjistrimin e popullsisë, më në fund u miratua, këtë e konfirmon zëvendës ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu, i cili e bëri njoftimin në rrjetin social.

Këtë ligj, zv. Ministri Agim Nuhiu e konsideron si shumë të rëndësishëm për shtetin dhe qytetarët, prandaj ai kërkon që edhe duhet ndihmuar këtë proces, të përcaktuar tashmë edhe me ligj.

Nuhiu, në rrjetin social ka shkruar si vijon: Ligji për regjistrimin e popullsisë u miratua! Të gjithë bashkë t’i ndihmojmë këtij procesi të rëndësishëm për shtetin dhe qytetarët!

Postime të ngjashme

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

OBRM-PDUKM: Mini-Shengeni nuk është një alternativë e BE -së

D V

Priten variante të ndryshme të Covid-19! Mund të rekomandohet marrja e dozës së tretë e vaksinës

D V

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...