Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nuhiu: Nga BE, pranohet arritja jonë në luftimin e korrupsionit

Shkup, 25 shtator, zhurnal.mk – Zv. ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Agim Nuhiu, sot ka bërë të ditur lajmin e jashtëzakonshën që vije nga Brukseli, rreth të arriturave të RMV në drejtësi.

“Parandalimi i korrupsionit në lidhje me anëtarët e Parlamentit, gjyqtarët dhe prokurorët”, konfirmohen arritjet e Maqedonisë së Veriut në luftën kundër korrupsionit, ka shkruar zv. ministri Nuhiu.

Ja postimi i z. Nuhiu:

Drejtësia e vendit tonë merr vlerësime pozitive nga GRECO!
Në Seancën Plenare e 85-të e GRECO-s në lidhje me Shtojcën e Raportit të dytë të Përputhshmërisë, në kuadër të Raundit IV të Vlerësimit me objekt “Parandalimi i korrupsionit në lidhje me anëtarët e Parlamentit, gjyqtarët dhe prokurorët”, konfirmohen arritjet e Maqedonisë së Veriut në luftën kundër korrupsionit!

reformanëdrejtësi

drejtësiaere

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...