Agjencia Zhurnal.mk

Nuhiu: Po institucionalizojmë gjuhën shqipe në MPB

Shkup, 6 gusht – Zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme ka nënshkruar aketet normative për themelimin e Departmentit për përkthim dhe interpretim, informon Zhurnal.

Për këtë ka bërë të ditur ministri i punëve të brendshme Agim Nuhiu.

Ai në profilin e tij në FB, ka njoftuar se po institucionalizohet gjuha shqipe në aspektin strukturor dhe organizativ në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Nënshkruam aketet normative për themelimin e Departamentit për përkthim dhe interpretim.Në këtë mënyrë po…

Posted by Agim Nuhiu on Thursday, August 6, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...