Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

Shkup, 22 prill, Zhurnal.mk – Zëvendësministri i drejtësisë Agim Nuhiu në rrjetin social bënë të ditur se sot ka takuar Drejtorin e Inspektoratit për Përdorimin e Gjuhëve Fatmir iseni.

Në takim është diskutuar për proceset që kanë të bëjnë me funksionimin operativ të Inspektoratit për Përdorimin e Gjuhëve.

“Së bashku me Drejtorin e Inspektoratit për Përdorimin e Gjuhëve Fatmir iseni, vlerësuam arritjet e deritanishme në ngritjen institucionale dhe parapërgatitjet për vendosjen funksionale të procedurave dhe proceseve që kanë të bëjnë me funksionimin operativ të Inspektoratit për Përdorimin e Gjuhëve!# Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej.”, bën të ditur Nuhiu

# Së bashku me Drejtorin e Inspektoratit për Përdorimin e Gjuhëve vlerësuam arritjet e deritanishme në ngritjen…

Posted by Agim Nuhiu on Thursday, April 22, 2021

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...