Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nuk bëhen rehat VV-LDK – Fitore Pacolli dhe Arben Gashi sërish përplasen në Komision

Prishtinë, 20 nëntor, Zhurnal-ks – Anëtarët e komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione, po mbajnë mbledhjen e radhës sot, por aty nuk kanë munguar as tensionet mes deputetëve të VV-së e LDK-së.

Referuar, zhvillimeve të fundit, deputetja e VV-së, Fitore Pacolli ka kërkuar nga Arben Gashi i LDK-së që të kërkoj fjale për deklaratat e Driton Selmanajt dhe fjalimin e tij dje në Kuvend, shkruan Reporteri.

“Duhet të kërkoni falje edhe ju edhe Selmanaj. Fjalimi juaj ka qenë i tmerrshëm, i papranueshëm. Qeveria juaj duhet ta largojë Selmanajn sepse nuk është më i denjë për atë pozitë”, ka thënë Fitore Pacolli dejtuar Arben Gashit.

Por i njëjti ka refuzuar të përgjigjet në akuzat e Pacollit.

S’po më doket e dinjitetshme me u përgjigjë”, u shpreh shkurt ai.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...