Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Nuk do të futet askush brenda, do të vetëflijohemi”, dita e 11 e grevës ende pa zgjidhje për naftëtarët e Ballshit

Zhurnal Ads

Dita e 11-të e grevës së urisë ku kërkesat e naftëtarëve të Ballshit po bien në vesh të shurdhët. Ditën e sotme ata kanë marrë vendim ekstrem se do të vetflijohen dhe nuk lejojnë askënd që të futet në ambientet e ngujimit.

“Nuk do të futet askush brenda, do të vetëflijohemi. Nga kjo grevë do dalim, kur të na nxjerrin me barela.“, janë shprehur naftëtarët.

Ditën e djeshme kryedemokrati Basha i vizitoi dhe j’u premtoi zgjidhje konkrete.

Ndërkohë që kryeministri Ramatha se e gjithë kjo gjendje ka ardhur për shkak të privatizimit kriminal të kompanisë së rafinerisë.

Në anën tjetër nuk ka ende një zgjidhje për kërkesat e tyre. Ata kërkojnë marrjen e pagave të prapambetura si dhe rifillimin e punës në uzinë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ndryshime në Qeveri, lirohet nga detyra zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë

admin

Lefter Maliqi: Kurimi i COVID në shtëpi mbi 1 mln lekë, qeverisja e Ramziut vrastare

S.B.

Berisha pas takimit Osmanin: Nëse mohojmë gjenocidin serbë ndaj shqiptareve, meritojmë të zhdukemi

S.B.

Rritja e numrit të të infektuarve/ Hapet spitali Covid-3!

S.B.

Meta: Shqiptarët, të parët për numrin e azilantëve ekonomike

S.B.

KE nënshkruan kontratën për 500 mijë doza me “Remdesivir”, përfiton edhe Shqipëria

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...