Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Nuk e mbaj maskën”, emigranti shqiptar dhunon tre policët italianë, dërgohen me urgjencë në spital

Një shqiptar është arrestuar në Firence të Italisë, pasi ka dhunuar 3 policë bashkiakë, të cilët i kanë kërkuar të vendoste maskën, si një masë e ndërmarrë ditët e fundit, për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Siç raporton “Ilprimatonazionale”, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Calzaiuoli”, ku emigranti shqiptar, i cili po ecte në rrugë pa maskë, në shoqërinë e një gruaje, gjithashtu pa maskë, është ndaluar nga patrulla dhe është urdhëruar të vendosë maskën bashkë me shoqëruesen e tij, në mënyrë që të mos merrnin gjobë.

Shqiptari fillimisht ka filluar të diskutojë me policinë, derisa situata ka degjeneruar në dhunë.

Duket se përleshja ka qenë në disfafor për bashkiakët, pasi 3 prej tyre janë dërguar menjëherë në urgjencë. Njëri prej tyre ka dëmtime më të rënda.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...