Shqipëri

“Nuk i shpëton dot 25 prillit” Presidenti Meta i përgjigjet Ramës

Zhurnal Ads

Mbasi kryeminstri e quajti “makinist” kreun e shtetit, ka reaguar edhe Meta.

Në një postim në Facebook, Presidenti i konsideron si batauta bajate dhe njëkohësishti kërkon të respektojë marrëveshjken e 5 qershorit.

“Profeti i kokoshkave t’i lërë batutat bajate dhe të respektojë çdo pikë e presje të Marrëveshjes Historike të 5 Qershorit”, shkruan Meta.

Më tej ai shprehet se Rama nuk i shpëton dot zgjedhjeve të 25 prillit.

“Shefin e pakicës së pakicës, nuk ka formulë e marifet që e shpëton nga data 25 prill. Por fajin për këtë situatë të rëndë psiqike, prapë e ka Opozita e Bashkuar. Se ajo e mësoi keq duke ja lënë fushën bosh për të kapur 100% të pushteteve”, mbyll postimin Meta.

Çfarë i tha Rama që solli reagimin e Metës ?

Me anë të një postimi në twitter, Rama shprehet se programi i Lulit është një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë, me Ilirin makinist, Monikën fatorino, Saliun shkarkues gazrash dhe vetë Lulin pasagjer VIP”.

Postime të ngjashme

Kushti i KE: Të garantohen koalicione para dhe paszgjedhore…

admin

Kuvendi i Shqipërisë pritet të vendosë sot për ndryshimet në kodin zgjedhor

admin

Rama thumbon opozitën: Nuk jam i sigurt se ky agresion është diçka e mirë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...