Nuk ia doli në verë, Olmo pritet të jetë i Barcelonës në janar

Barcelona raportohet se do të synoj transferimin e Dani Olmos në afatin kalimtar të janarit nga Rasenball Sport Leipzig.

 

Katalunasit tentuan transferimin e lojtarit edhe në afatin kalimtar të kësaj vere, por që në fund marrëveshja nuk u finalizua.

Olmo ka kohë që kërkohet nga Blaugranasit, mirëpo deri më tani nuk ia kanë dalë për t’i marrë shërbimet e tij.

Paraqitjet e tij janë vëzhguar në vazhdimësi nga Barcelona, por që këta të fundit duhet të rrisin ofertën e tyre për ta realizuar operacionin.

Olmo është i gatshëm që të rikthehet në Camp Nou dhe në afatin kalimtar dimëror mund të ndodhë që ai të veshë përsëri fanellën e klubit.

Kujtojmë se 23-vjeçari kishte qenë pjesë e të rinjve te Barcelona, para se të largohej drejt Dinamo Zagrebit në vitin 2014, e aktualisht luan te RB Leipzig. 

Related posts

Ramos: Dua që Mbappe të qëndrojë, me të dhe Neymar mund të bëjmë gjëra të mëdha

Z H

Juventusi, Interi e Milani futen në garë për Tchouamenin

D V

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes me Spanjën, atmosferë e mirë në kampin e “Dardanëve”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com