Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Nuk ka falje për Leo Messin, Komisioni i Apelit i vërteton dënimin prej 2 ndeshjeve

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të Lionel Messit, i cili u pezullua 2 ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për agresion ndaj lojtarit të Atheltic Bilbaos, Villalibre.Klubi “azulgrana” dëshironte që nga dy ndeshje pezullim dënimi të ulej në një, me shpresën që 33-vjeçari të jepte kontribut ndaj Elches të dielën, po tashmë kjo është e pamundur.


Kujtojmë që gjyqtari Gil Manzano shkroi për rastin e Messit se: “Goditi kundërshtarin me krah, duke përdorur forcë të tepruar…”.

Barcelona dështoi ta fitonte Kupën e Mbretit ndaj Bilbaos, edhe pse një minutë para fundit të kohës së rregullt kryesonte 2-1. Baskët barazuan pikërisht me Villalibren dhe realizuan një tjetër gol në shtesë me Inaki Williams, duke ngritur lart Superkupën e Spanjës.

Postime të ngjashme

Milani, opsioni i vetëm për Josip Ilicic

D V

Ramadani para takimi me Bodo/Glimt: E njohim mirë kundërshtarin, skuadër e disiplinuar dhe taktikisht shumë e fortë

D V

Përse Interi duhet ta shesë Lukakun

D V

Shiten brenda 24 orësh të gjitha biletat për takimin e zjarrtë mes Joshuas dhe Usyk

D V

Kaloi testet mjekësore me sukses, Kaoi Jorge duket se ka treguar edhe numrin që ka përgjedhur në fanellë

D V

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...