Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nuk ka kuorum – Dështon të votohet rezoluta për dialogun

Zhurnal Ads

Me një orë vonesë ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, derisa dje u lajmërua se vazhdimi i seancës së djeshme do të nis në orën 10:00, njofton Insajderi.

Mirëpo, siç bëhet e ditur për shkak të mungesës së deputetëve, kjo seancë ka filluar në orën 11:00.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, njoftoi se nuk ka kuorum të mjaftueshëm për të votuar rezolutën e Lëvizjes Vetëvendosjes për dialogun.

“Nuk kemi kuorum të mjaftueshëm për të votuar propozim rezolutën për dialogun, por, mund të procedojmë me pikat tjera të rendit të ditës”, tha ajo.

Ajo tutje u shpreh se do të vazhdohet me një pikë tjetër të rendit të ditës.

“Pika e radhës është interpelanca e Ministrit të Arsimit, Ramë Likaj e nënshkruar nga deputetë të LVV-së për kushtet e mësimit në Kosovë. Në bazë të rregullores, interpelanca mund të zgjasë deri në tri orë”, theksoi ajo.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Ndryshimi pozitiv” i Thaçit karshi BE-së

admin

Raporti për COVID-19, zero vdekje dhe 77 raste të reja në Kosovë

admin

Vdes një burrë në Prishtinë, bie nga një ndërtesë

T E

Gjykata e Apelit kthen në rigjykim rastin e Meliza Haradinaj Stublla

admin

Sondazhi në Serbi nuk e përjashton luftën me Kosovën

B M

Albin Kurti në listën e KGJK-së “të kandidatëve që kanë problem me ligjin”

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...