Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nuk ka nevojë për kufizime të reja, masat aktuale japin rrezultate

Shkup, 29 nentor – Gjithsej 1.248 pacientë me coronavirus mjekohen nëpër spitalet e Shkupit të qyteteve tjera dhe se ka shtretër të lirë. Të gjitha repartet disponojnë vende të lira. Për momentin nuk po mendohet për kufizime të reja, për shkak se tashmë këto masa gradualisht e lehtësojnë situatën. Sipas autoriteteve shëndetësore, masat e tashme japin rezulatete ndërsa kufizime shtesë do të kishte nëse këto nuk japin efektin e duhur.

Në të gjitha vendet në Evropë, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, kombinime të tilla masash japin rezultate dhe se nuk vjen parasysh masa shtesë në Maqedoninë e Veriut.

Reklamo bizensin tuaj ketu
Filipçe po ashtu bëri të ditur se deri në fund të këtij viti do të ndërtohen katër spitale modulare edhe atë në Kumanovë, Strumicë, Gjevgjeli dhe Strugë.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme në Maqedoninë e Veriut kishte 1.022 raste të reja me coronavirus, 41 të vdekur dhe 680 të shëruar.

Postime të ngjashme

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...