Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nuk kalon në KQZ rekomandimi për certifikimin në pako, listat e partive do të votohen veç e veç

Rekomandimi i Zyrës për Regjistrimin e Partive Politike për të regjistruar në pako listat e subjekteve politike, nuk është aprovuar në Komisionit Qendror Zgjedhor, pasi vetëm 5 anëtarë e kanë votuar këtë propozim.

Kryetarja e KQZ-së ka thënë se për të kaluar ky propozim duhet të votojnë së paku 8 anëtarë të KQZ-së.

Ndërsa më 6 vota për një nga një priten të certifikohen listat e partive politike më ndryshime për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Postime të ngjashme

Arrestohet drejtori i Këshillit Prokurorial

S.B.

​Hoti premton pagesë shtesë për zyrtarët e Shërbimit Korrektues, pezullohet protesta

S.B.

Lajçak: Kurti e di mirë se çfarë pritet prej tij, deklaratat s’duhet t’i dramatizohen

S.B.

​Vijon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

S.B.

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë, kryetari i Sindikatës së Punëtorëve: Jemi duke pritur pagën e janarit

S.B.

Rritja e rasteve me koronavirus, Komuna e Gjilanit ka një apel për qytetarët e saj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...