Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

“Nuk marr do frymë…”/ Fjalët e fundit të shqiptarit, si u masakrua me thikë dhe shufra hekuri

Së fundmi mediat Britanike kanë zbuluar detaje të reja nga vrasja makabre të 21-vjeçarit shqiptar, Serxho Marku.

“Nuk mund të marr dot frymë, çfarë po bën, unë nuk mund të marr frymë”, mësohet të ketë deklaruar i riu shqiptar gjatë momentit të vrasjes.

Marku u gjet nga policia i shtrirë me fytyrë poshtë në një pellg gjaku. Alan Kent, i tha gjykatës se Marku ishte therur me thikë dhe ishte goditur me sende të ndryshme si hekur dhe shtanga, ndërsa për ngjarjen u shpall fajtor italiani Francesco D’Agostino, 45-vjeç.

21-vjeçari shqiptar, Serxho Marku, u gjet në gjendje të rëndë shëndetësore kur forcat e policisë hynë në një apartament në Brighton, të mërkurën e 11 shtatorit. Ai u dërgua në spitalin Royal Sussex County, por nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda.

Dy punonjës kuzhine italiane, Francesco D’agostino dhe Giuseppe Pericione u morën si të pandehur menjëherë pas ngjarjes. Marku nuk kishte të afërm në Angli, ndërsa familja e tij jeton në Shqipëri. Për policinë motive i vërtetë i vrasjes është ende i paqartë, ndërsa në media është aluduar për implikim të tyre në trafik lëndësh narkotike.

Postime të ngjashme

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

Basha marrëveshje me Shoqatën Kombëtare të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm: Një angazhim i përbashkët në mbështetjen tuaj, jeni shpirti i lëvizjes përpara të shoqërisë

S.B.

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Ëndrra 100 vjeçare do të jetë realitet

S.B.

“Do fitosh ti apo ne?”/ Rama takon mbështetësin e PD te Rruga e Arbrit

S.B.

Meta kthen ligjin për “Sigurimin e detyrueshëm në transport”: Nuk garanton cilësisht mbrojtjen e jetës së qytetarëve (Arsyet)

S.B.

Përndiqte të miturën, arrestohet 34-vjeçari në Fier

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...