Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nuk mbajtën maska, MPB “i djegë” funksionarët e BDI-së me nga 20 euro gjobë

Shkup, 7 janar – Zhurnal.mk – MPB u ka shqiptuar gjoba për mos mbajtje të maskës të gjithë funksionarëve të BDI-së të cilët më 4 janar u fotografuan të mbledhur në ndërtesën e re të Ministrisë për Sistem Politik, duke festuar ditëlindjen e liderit të partisë, Ali Ahmeti, e duke mos i respektuar masat kundër përhapjes së korona virusit, informon Zhurnal.

Nga MPB konfirmojnë se gjobat u janë shqiptuar ashtu sikurse të gjithë qytetarëve të tjerë. I njejti rregull vlenë edhe për to, gjoba është 20 euro por nëse e paguajnë brenda javës, e njejta është vetëm 10 euro.

Por duke vlerësuar gjobën e shqiptuar nga MPB, me shumë siguri më tepër ka kushtuar pasta e porositur për Ahmetin se sa vet gjoba për një funksionarë. E çfarë janë 10 euro për një funksionarë…

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...