Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Nuk ndryshojnë masat restriktive, ngelet ora policore 00:00 – 04:00

Shkup, 17 maj – Zhurnal.mk – Edhe përskaj uljes së numrit të të infektuarve në baza ditore nga Covid, nuk ka lehtësim të masave restriktive, konfirmojnë kështu nga Ministria për Shëndetësi, informon Zhurnal.

Apelojnë që të respektohen masat aktuale. Për kërkesat e restoranteve ende nuk ka një vendim zyrtar.

Nga OPH kërkojnë që të mos kufizohet më orari i punës, të lejohet muzikë e gjallë, më tepër persona në tavolinë, por edhe organizimi i festave dhe dasmave.

Kështu, ora policore do të ngelë nga ora 00:00 deri në ora 04:00. Restorantet do të punojnë deri në ora 23:30.

Ngelet në fuqi edhe më tej masa për mbajtje të maskave në hapësira të hapura, derisa nuk imunizohet një pjesë e mirë e qytetarëve.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Maqedoni, gjobiten 220 motoçiklistë dhe 89 shoferë për vozitje në gjendje të dehur

Dafina Vidishiqi

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Ja kur pritet heqja e orës policore në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Filloi rikonstruimi i rrugës 116 në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Agjencia e Sigurisë Kombëtare do të marrë 3 milion euro me rishikimin e buxhetit

Dafina Vidishiqi

Asnjë i vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...