Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nuk pyesin për koronavirus, të rinjtë britanikë i vazhdojnë festat e çmendura në stuhi e në kohë pandemie

Kur bëhet fjalë për jetën e natës, duke se të rinjtë në Britaninë e Madhe nuk i ndal dot asgjë.

Edhe pse në një kohë ku vendi është nën ‘pushtetin’ e stuhisë Alex ndërsa nëpër këmbë është koronavirusi, të rinjtë vijojnë festat sikur asgjë të mos jetë duke ndodhur.

Shumë të rinj, u panë në rrugët e Newcastle, Manchester dhe Leeds, duke pritur në radhë për të frekuentuar klubet e natës.

Kjo tablo në fakt shihet prej kohësh në Britani, ku të rinjtë injorojnë sistematikisht urdhrat e qeverisë.

Autoritetet kanë urdhëruar që lokalet e baret të mbyllen në orën 22:00, por të rinjtë pikërisht në këto orare i frekuentojnë këto vende.

Ndërsa një gjë e tillë u pa dhe gjatë muajve të verës, ku plazhet dhe parqet ishin të mbipopulluara nga prania e njerëzve.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

Postime të ngjashme

Bashkimi Europian hap Konferencën për të Ardhmen e Evropës

N E

Lajçak me rastin e Ditës së Evropës: Është koha që kjo ëndërr evropiane të bëhet realitet për fqinjët tanë në Ballkanin Perëndimor

N E

Greqia regjistron 1.428 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Dolphin Trust skema piramidale me vlerë 1.5 miliard euro që tronditi Gjermaninë

N E

Në 24 orët e fundit Italia regjistron 8,292 raste të reja me Kovid-19

N E

Arabia Saudite do të organizojë haxhillëk në Mekë këtë vit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...