Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nuk respektohen masat mbrojtëse ndaj COVID-19, shqiptohen 848 gjoba

Edhe sot po vazhdojnë të mos respektohen masat mbrojtëse për parandalimin dhe luftimin e përhapjes së mëtutjeshme të pandemisë COVID-19, njofton Insajderi.

Vetëm përgjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 848 gjoba për mos respektim të masave mbrojtëse ndaj Coronavirusit, derisa edhe një mijë e 131 gjoba janë shqiptuar me tiketa trafiku.

Në rrugët e Kosovës, janë shkaktuar 17 aksidente trafiku me të lënduar dhe 21 aksidente trafiku me dëme materiale.

Për 24 orë janë arrestuar 19 persona, 10 janë dërguar në mbajtje. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Haxhiu: Shqipëria mund ta padisë Serbinë për gjenocid në emër të Kosovës

Dafina Vidishiqi

Përfundon takimi Kurti-Macron, zv.kryeministrja Emilija Rexhepi tregon çka u bisedua

Dafina Vidishiqi

Brenda dhe jashtë pallatit Elysee, takimi Macron-Kurti

Dafina Vidishiqi

Apeli miraton pjesërisht mocionet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, kërkon nga ZPS version të korrigjuar të aktakuzës

Dafina Vidishiqi

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Dafina Vidishiqi

Kurti në Paris: Kosova synon aspiratat demokratike dhe evropiane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...