Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nuk respektuan masat anti COVID-19, policia shqipton 894 gjoba ndaj qytetarëve

Brenda 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 894 gjoba ndaj personave që nuk respektuan masat antiCOVID që u vendosën nga institucionet shëndetësore.

Ndërsa, 663 etiketa trafiku janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut.

Ndërkaq, tutje policia ka njoftuar edhe se në rrugët e Kosovës brenda 24 orëve janë shkaktuar 21 aksidente trafiku me të lënduar dhe 21 aksidente trafiku me dëme materiale.

Gjatë këtij 24 orëshi, policia e arrestoi 28 persona dhe 18 dërgoi në mbajtje.

Postime të ngjashme

Flamuri Kuq e Zi valon edhe në Preshevë

T E

Policia e Kosovës heton vdekjen e një personi në afërsi të Liqenit të Badovcit

T E

Lushtaku e fton Limajn t’i bashkohet PDK-së dhe ta shuajë Nismën

S.B.

Pulmologu kosovar: COVID-19 po i rrezikon edhe moshat e reja

S.B.

Dega e VV-së në Istog reagon pas aktakuzës ndaj Haki Rugovës

admin

Drecun: Lajçak ta sqarojë pozicionin e tij për dialogun

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...