Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nuk respektuan masat antiCOVID, Policia të hënën dënoi 446 qytetarë

Në 24-orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 446 tiketa për qytetarët të cilët nuk kanë respektuar Ligjin për Pandeminë COVID-19.

Policia po ashtu ka njoftuar se për gjatë 24-orëve të fundit ka dënuar edhe 773 shoferë, të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Në 24-orët e fundit kanë ndodhur 38 aksidente me dëme materiale, dhe 17 me persona të lënduar, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu, të hënën Policia ka arrestuar edhe 15 persona.

Postime të ngjashme

​Bekim Jashari: Vetëm të bashkuar jetësojmë amanetin e dëshmorëve

T E

Vdes profesori i njohur Zejnullah Gruda

T E

PZAP-ja miraton pjesërisht ankesën e një kandidateje boshnjake

T E

Rifat Jashari: Nëse është nevoja, prapë jemi të gatshëm me këta meshkuj çka i kemi me iu përgjigj Serbisë

T E

Edhe Lirije Kajtazi akuzon për manipulim votash

T E

Haxhiu zbulon se kur do të votohet qeveria Kurti 2

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...