Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Numër rekord i të infektuarve me Kovid-19 në Indi

India ka regjistruar numrin më të lartë të rasteve të reja me COVID-19 në botë brenda një dite, atje janë shfaqur 314,835 raste.

Ky shtet që nga shfaqja e koronavirusit i ka afër 16 milionë raste pozitive, kështu radhitet shteti i dytë në botë pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

India është duke u përballur me një valë të dytë pandemisë, gjithashtu është ngritur frika se nuk do të kenë kapacitetin e duhur shëndetësor për t’i bërë ballë koronavirusit.

Jashtë spitaleve ka turma të mëdha të njerëzve të cilët janë duke ndërruar jetë dhe janë në radhë për të marrë oksigjeno-terapi, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Postime të ngjashme

Gjermania kundërshton propozimin e mbështetur nga SHBA-ja për të hequr dorë nga patentat për vaksinat kundër KOVID-19

N E

Në Francë nga 12 maji të gjithë qytetarët pa dallim moshe kanë të drejtë të aplikojnë për t’u vaksinuar

N E

Ish-presidenti i Maldiveve plagoset në një shpërthim

N E

Qetësohet situata në ishullin e Jersey, anijet luftarake Franceze dhe Britanike tërhiqen

N E

Presidenti Slloven: E dimë nga përvoja se ndryshimet e kufijve në këtë pjesë të Evropës nuk zhvillohen pa flijime

N E

Dendias: SHBA do të ishin partneri ideal për të bindur Turqinë të pranojë Konventën e Detit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...