Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Numrat e djeshëm janë për shkak të KSI-së, thonë nga VMRO-DPMNE

Zhurnal Ads

Shkup, 22 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE e ka akuzuar sërish Qeverinë dhe Komisionin për Sëmundje Infektive për gjendjen me coronavirusin.

Nga kjo parti thonë se numri i djeshëm prej 641 të infektuarve të rinj është faj i Komisionit, që sipas tyre duhet të zëvendësohet me anëtarë të rinj.

“Qeveria dhe Komisioni për Sëmundjet Infektive nuk kanë besueshmëri dhe nuk mund të përballen me krizën. Çdo i katërti i testuar në Maqedoni është i sëmurë me COVID-19. Numri i djeshëm i 641 pacientëve të rinj është provë se asgjë që qeveria ka bërë nuk ka ndonjë efekt. Çdo ditë është një kulm i ri”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata shtojnë se LSDM-ja nuk ka kapacitet të jetë në funksion të qytetarëve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dënohen 26 shoferë në Shkup

E.E.

Pritjet ekonomike të Republikës së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021 dhe dalja nga kriza e Covid-19

Z H

BE: Më mirë testime, sesa mbyllje të kufijve

T E

Gostivar, zyra e mërgimtarëve punon 6 javë

T E

Maqedonia e Veriut dhe Spanja kanë potencial të madh për rritjen e bashkëpunimit tregtar

Z H

Kasami: Nuk kam informacione se në LSDM ka persona të përfshirë në grupe radikale

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...