Bota

Numri i të infektuarve në Gjermani shkon mbi 500.000

Gjermania ka raportuar për 19.990 raste të reja me koronavirus, duke çuar shifrën totale të infektuarve në 597.583.

Sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch për sëmundje infektive, shifra e të vdekurve është rritur për 118 në 24 orët e fundit, duke arritur në totalin 10.930.

Në Çeki është regjistruar shifër rekorde e të infektuarve në 24 orët e fundit. Janë regjistruar 15.729 të infektuar të rinj, duke arritur në total 378.716. Është raportuar për 220 vdekje të reja, duke përfshirë 123 të mërkurën dhe po ashtu shifrat e rishikuara të ditëve të kaluara, duke arritur në totalin 4.133.

Postime të ngjashme

Gjermania shënon mbi 470 të vdekur nga COVID-19 për një ditë

S.B.

Kontakte me një të infektuar me koronavirus, mbreti spanjoll Filipe VI në karantinë

S.B.

CNN: Joe Biden, presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...