Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Numri i të larguarve, më i larti në Evropë”/ Basha: Ne do ta ndryshojmë Shqipërinë

Kreu i Partisë Demokratike bëri me faj kryeministrin Edi Rama për largimin e shqiptarëve nga vendi.

Lulzim Basha postoi një video në “Facebook”, ku shprehet se Rama dështoi të mbante premtimin për 300 mijë vende të reja pune.

Ai u zotua se ndryshimi do të vijë me ardhjen në pushtet të opozitës.

“Rama premtoi punësim për shqiptarët por sot numri i të larguarve nga Shqipëria është më i larti në Europë. Ne do të kthejmë shpresën për shqiptarët, ne do ta ndryshojmë Shqipërinë.”

Postime të ngjashme

Paloka: PD do ta fusë Shqipërinë në shtegun e duhur të zhvillimit

T E

“Mjekët s’më dhanë shpresa”, e reja historinë: Babi përgatiti shtëpinë

T E

Moti i mirë rikthen trafikun në Durrës, makina nga Tirana e Kosova për fundjavë në plazh

T E

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

Aksident i rëndë në afërsi të Durrësit, plagosen 3 adoleshentë dhe shoferi

T E

Si shpërndahen mandatet me opozitën e ndarë?

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...