Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Numri i të shëruarve nga COVID-19 në mbarë botën shkon në mbi 33 milionë

Zhurnal Ads

Numri i të shëruarve nga COVID-19 në mbarë botën ka tejkaluar 33 milionë.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, njoftohet se gjithsej 33.002.635 persona në botë janë shëruar pas infektimit me virusin.

Në të njëjtën kohë, 5 vendet e para me numrin më të lartë të rasteve në botë, janë gjithashtu edhe vendet ku janë shëruar më shumë persona.

Numri më i madh i të shëruarve është regjistruar në Indi (7.373.375), ndërsa pas saj radhiten SHBA-ja (5.983.345), Brazili (4.954.159), Rusia (1.186.041) dhe Kolumbia (950.348).

Ndërkaq, në Turqi, numri i të shëruarve ka arritur në 320.762.

Që nga shfaqja për herë të parë në Kinë dhjetorin e kaluar, koronavirusi është përhapur në mbarë botën, duke infektuar mbi 45,3 milionë njerëz dhe duke shkaktuar mbi 1 milion 186 mijë të vdekur.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mjeku i Trump thotë se presidenti nuk rrezikon ta përhap koronavirusin

admin

OBSH do dalë me udhëzime të reja për remdesivirin

admin

15 mijë persona pritet të lirohen nga kampet në Siri, çka do të ndodhë me fatin e shqiptarëve?

S.B.

Paneli i pavarur: Kina dhe OBSH-ja vepruan shumë ngadalë për të frenuar Covid-19

S.B.

Tërmeti me magnitudë 6.2 godet Indonezinë/ 34 viktima, njerëzit ende në rrënoja

S.B.

Ushtria etiopiane nis ofensivën në kryeqytetin e rajonit Tigray

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...