Nuredini: Në mesin e viktimave janë edhe dy civilë

Tetovë, 10 shtator – Kodrinatori i Kovid qendrësnë Tetovë, Gëzim Nuredini deklaroi sot se në mesin e viktimave nga zjarri në Spitalin Modular, kishte edhe 2 civilë, të cilët nuk kanë qenë pacient. Megjithatë sipas protokolleve është rreptësisht e ndaluar vizita e pacientëve të infektuar me Kovid-19.

 

“Në mesin e viktimave kishte edhe një mjek që punonte në një insitucion shëndetësor privat dhe për fat të keq edhe ai ka ndërruar jetë.”Pacientët e shpëtuar janë në numër 12, dhe të gjithë janë mirë. Ne tani pasi që ishin të shpetuar, ana nuk kanë lëndime trupore dhe janë në gjendje të mirë. Kemi 57 pacient të hospitalizuar, për kontroll kemi 36 pacient dhe fatkeqësisht edhe një viktime”, tha Nuredini.

Nuredini gjithashtu deklaroi se identifikimi i disa viktimave po shkon me vështirësi dhe se për to duhet të bëhet analiza e ADN-së.

Related posts

Fillon vjeshta

D V

Në Tabanoc dhe Bogorodicë pritet rreth 45 minuta për hyrje dhe dalje

Z H

Regjistrohen 11 raste të reja me Kovid-19, në 24 orët e fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More