Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Nutellamisu

Përbërësi:

  • Një pako keksa tiramisu
  • Një pako maskarpone (1.75 gr)
  • 250 ml hopla
  • 500 ml qumësht
  • 4 lugë gjelle nutella
  • Një vanilje sheqer
  • Një lugë kafe

Hapat: Fillimisht, qumështin dhe nutellën i bëni bashkë në një enë dhe i vloni. Pastaj keksat tiramisu i zbutni në qumështin e vluar me nutellë dhe i shtrini në tepsi. Hoplën e përzieni me mikser, pastaj i shtoni maskarponen dhe sheqerin vanillë derisa të krijohet një masë homogjene.

Kremin e shtrini në keksat e tiramisus, renditni keksat e tiramisus sërish mbi krem. Qumështit të mbetur i shtohet edhe një lugë nutellë dhe vlohet sërish. Pastaj e shtrini mbi keksa dhe mbi to i vendosni kremin e mbetur dhe lugën e kafesë.

Postime të ngjashme

Receta e të dielës – Supë krapi mesdhetare

D V

Pulë me ullinjë dhe hudhra – Receta e shijshme verore

D V

Kifle të buta pa tharmë, mund të qëndrojnë të freskëta për disa ditë!

D V

Supa verore me domate; Receta nga Living

D V

Speca të pjekur me djathë të bardhë dhie, domate, vaj ulliri, hudhra dhe borzilok

D V

Trashëkofsha pule me hudhër, limon dhe trumzë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...