Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nxënësit e shkollave të mesme në Tetovë nesër vazhdojnë me protestat ndaj mësimit online

Tetovë, 6 tetor, zhurnal.mk – Nxënësit e shkollave të mesme në Komunën e Tetovës, nesër (e mërkurë) do të vazhdojnë me protestat kundër mësimit online.

Ata thonë se nuk janë tërhequr nga bojkoti i mësimit në distancë dhe se kërkesa e tyre e vetme është që mësimi të zhvillohet me prezencë fizike.

Ndërsa Ministria e Arsimit dhe Shkencës ju kanë bërë apel se çdo ditë e humbur e mësimit, është në dëm të tyre.

“Për një javë rreth 80 përqind e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme me sukses është zhvilluar mësimi online, ndërsa kjo përqindje nga fillimi i vitit shkollor vazhdimisht rritet”, thonë nga MSH.

Ata shtojnë se janë në koordinim me kryetarët e bashkive, qeveritë lokale dhe drejtorët e shkollave dhe po punojnë për të kapërcyer këto sfida.

Postime të ngjashme

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

Tërmeti prej 5.5 shkallëve në Greqi, u ndje edhe tek ne

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...