Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Nxënësit e ShMP “Jahja Kemal” – Tetovë do të përfaqësojnë RMV në Kampionatin Robotik FLL-2021

Tetovë, 10 qershor – “Urime ekipit tonë në robotikë Emir, Agon, Endrit, Javuz, Taha, Xhevdet, Mert dhe Jasin nga ShMP “Jahja Kemal” – Tetovë. Ata do të përfaqësojnë Republikën e Maqedonisë Veriore në Kampionatin Robotik FLL-2021.

Organizata pritëse e FLL-2021 është Greqia, dhe Kampionati do të mbahet në internet. Kupa e Botës FLL-2021 Greqi në ngjarjen 4-ditore që do të fillojë në 24-27 qershor të këtij viti dhe në të cilën do të marrin pjesë më shumë se 200 ekipe nga mbi 80 vende të botës.

Ne i dëshirojmë ekipit tonë suksese dhe medalje në kampionatin 2021.FLL (First Lego Leage) – 2021.”, thuhet në kumtesën për media nga Jahja Kemal – Collage

Postime të ngjashme

Në gjimnazet e Dibrës, në vitin e parë mund të regjistrohen 308 nxënës

Dafina Vidishiqi

Mbi nëntë mijë turistë e kanë vizituar Maqedoninë në muajin prill

Dafina Vidishiqi

Qeveria e RMV-së: Zaev dhe Radev biseduan për perspektivën e arritjes së një hapi real në integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

Stoltenberg: Gjithçka mundej, vetëm duhej një njeri vizionar

Dafina Vidishiqi

Spasovski në Saraj: Vazhdimisht i dëgjojmë kërkesat e qytetarëve, prandaj kemi ofertën më të mirë

Dafina Vidishiqi

Botime me vlerë të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë dhuratë për AZGJ-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...