Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Nxirren trupat e pajetë të dy viktimave nga zjarri në Berat

Babë e bir kanë humbur jetën në Berat pasi banesa e tyre u shkrumbua nga flakët në lagjen Muzakaj.

Viktimat janë Jovan Vangjeli dhe djali i tij 36-vjeçar Mateo Vangjeli.

Fillimisht trupin e pajetë të 61-vjeçarit i cili ishte i shtrirë në krevat në dhomën e gjumit në pamundësi për të lëvizur pasi ishte i paralizuar.

Pas disa orë kërkimesh në banesë, u gjet i djegur edhe Mateo Vangjeli.

Ishin të afërm të tyre ata që panë zjarrin e përmasave të mëdha dhe lajmëruan zjarrfikësen.

Shkak për zjarrin besohet të jetë bërë një rezistencë që babë e bir e përdorin për të gatuar ndërsa veç shtëpisë ku u gjetën trupat e pajetë u dogjën edhe dy banesa të tjera ku pati vetëm dëme materiale./klannews

Postime të ngjashme

Një autobus doli nga rruga në Demir Hisar – nuk ka udhëtarë të lënduar

R Zh

Policia në gjah pas motoçiklistëve, 56 persona vozitnin pa patent shoferë

Z H

Arrestohet në “Bllacë”, policia i gjeti lëndë narkotike

S.B.

Motoçiklisti lëndohet rëndë pasi humbi kontrollin

S.B.

Arrestohen dy dilerë në Sopot, konfiskohet heroin

S.B.

Sanksionohen 137 vozitës në Shkup

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...