Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nxjerret me sukses cista nga mitra me peshë 90 kg, shpëton 45 vjeçarja nga Maqedonia

Shkup, 29 tetor – Një grua 45-vjeçare në gjendje të rëndë shëndetësore erdhi sot në Klinikën për Gjinekologji dhe Obstetrikë dhe nga barku i saj u hoqën 90 kilogramë cist, raporton Kanal 5.

Operacioni u krye nga stafi mjekësor me gjinekologun Igor Alulovski dhe një ekip anesteziologësh, gjatë së cilës operacioni zgjati gati pesë orë.

Ka qenë cista më e madhe e hequr ndonjëherë nga një njeri në Maqedoni, por edhe në Evropë.

Cista u rrit nga mitra dhe u përhap në të gjithë barkun, duke shkaktuar helmim të gjakut dhe presion në brinjë dhe zemër. Pacienti është ende në shok-dhomë.

Postime të ngjashme

Në qendrat kovid në Shkup, mjekohen gjithsej 300 pacientë

Z H

Komuna e Sarajit kërkon që procesi arsimor të zhvillohet me prani fizike të nxënësve

T E

Nën drejtimit e Fetahut u legalizuan 73 objekte fetare në rajonin e Gostivarit

E.E.

Brukseli pret vendim pozitiv për integrimin e Maqedonisë në BE

T E

Shekerinska: Bullgaria bëri gabim gjeostrategjik

E.E.

Zaharieva deri te Zaev: Mos prisni që Sofja t’i mbyllë sytë para interesave shtetërore

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...